---

Hotel Starý Mlýn

---

Kontakt

Telefon:  731 367 233 

E-mail 1: starymlyn@post.cz 

E-mail 2: info@hotel-starymlyn.czTato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

www.hotel-starymlyn.cz

www.cesky-raj-ubytovani.eu 

 

HISTORIE  A  SOUČASNOST

HOTEL STARÝ MLÝN

V Železném Brodě – Olšinách stával roubený vodní mlýn už ve druhé polovině 18.století. Ten však na počátku 20.století do základů vyhořel. Na jeho místě byl v roce 1910 postaven mlýn nový - již zděný,  poháněný Francisovou vodní turbínou, s moderním mlýnským zařízením od firmy Prokop a synové z Pardubic. Ta vznikla roku 1875 a byla první továrnou, vyrábějící mlýnská zařízení a mlýny na světě.
V roce 1953 byl mlýn znárodněn a sloužil mnoho let jako sklad a chátral.  V roce 1991 byl v totálně zdevastovaném stavu vrácen v restituci vnukovi původního majitele. Během jednoho roku byla vybudována malá vodní elektrárna s Bankiho turbínou.
V roce 1996 proběhla přestavba válcového mlýna na stylový hotel - penzion, se zachováním původního mlýnského zařízení.
Dochované mlýnské vybavení je vkusně a s citem zakomponováno do stávajícího interiéru hotelu – mlýna, který se tak stal unikátním dílem - skanzenem, připomínajícím zručnost a um našich předků.                            V roce 2016 prošel mlýn rozsáhlou rekonstrukcí a v roce 2017 připravujeme pro naše hosty rozšíření poskytovaných služeb RELAX a WELLNESS.

20

Tipy na výlet

tip1 tip2 Kontakt Kontakt Kontakt Kontakt
Riegrova stezka Frýdštejn Kozákov Palackého stezka Suché skály Bozkovské jeskyně
Hotel & Restauranat Starý Mlýn Hotel & Restauranat Starý Mlýn Hotel & Restauranat Starý Mlýn Hotel & Restauranat Starý Mlýn Hotel & Restauranat Starý Mlýn Hotel & Restauranat Starý Mlýn
Hrubý Rohozec Pantheon Valdštejn Ještěd Hrubá Skála Trosky


Český WEB s.r.o.